Popis
Složení: ovesné vločky, celozrnná špaldová mouka, mělněné arašídy 13,5 %, med 10%, pitná voda, rozinky 9%, slunečnicová semínka, třtinový cukr, lněná semínka, slunečnicový olej, strouhaný kokos, skoříce, sůl.
Může obsahovat stopy sezamu.
Obsah 50 g.
Minimální trvanlivost 3 měsíce od výroby (sušenky Vám budeme posílat maximálně 3 týdny od upečení, takže budete mít minimálně 9 týdnů na jejich spotřebu).
Celý proces výroby od vážení, zpracování těsta, formování na plechy i balení je ruční výroba.
A co Vám jednotlivé suroviny přinášení za benefity?
Ovesné vločky:
Ovesné vločky jsou známé jako fitness potravina již poměrně dlouhou dobu. Taková vločková snídaně dodá vašemu tělu v chutné, dobře stravitelné formě dostatek energie a člověk pak takřka nemá hlad až do oběda, nebo si vypomůže jen malou svačinou. Tyto vlastnosti si nejvíce pochvalují především lidé v kalorickém deficitu, nicméně výborně poslouží i ostatním cvičícím i necvičícím jedincům. Snídaně z ovesných vloček dodá vašemu tělu pořádnou dávku energie, poněvadž se skládá především z komplexních sacharidů. Kulturisté a kondičně cvičící je také dokáží perfektně využít jako předtréninkové jídlo. S takto kvalitním palivem pak zaručeně zvládnou jakýkoliv trénink. Pokud jste ovesné vločky do svého jídelníčku ještě nezařadili, nevíte, oč přicházíte. V tomto vynikajícím zdroji energie se totiž skrývá 66 % sacharidů, 16 % bílkovin, 7 % tuku a také 12 - 14 % vlákniny. Zároveň představují zdroj vitaminů i minerálů, zejména pak vitaminů A, B1, B2, D, E, kyseliny listové a kyseliny pantothenové. Kromě toho v nich najdete také omega-3 a omega-6 nenasycené mastné kyseliny, avšak jejich množství není nijak závratné. Vločky disponují vysokým obsahem železa, který je takřka stejně vysoký jako u masa. Chutný pokrm z ovesných vloček vám také dodá spoustu důležitých minerálních látek - najdete v nich vápník, draslík, fosfor, hořčík, zinek, měď a mangan. Kromě zmiňované energie mají vločky i jiné zdraví prospěšné účinky. Pomáhají při střevních a žaludečních obtížích, poruchách trávení, posilují imunitní systém, tlumí zvýšenou činnost štítné žlázy. Pro svůj poměrně nízký obsah kalorií se perfektně hodí k dietám všeho druhu, a navíc by měly napomáhat při odbourávání cholesterolu z těla. Proto ovesnými vločkami nepohrdnou ani diabetici a osoby se srdečními chorobami. Pozitivních účinků je opravdu celá řada.
Celozrnná špaldová mouka:
V současnosti je špalda považována za zdravější alternativu šlechtěné pšenice, s vyšším podílem minerálních látek a bílkovin, Vyznačuje se jemnou oříškovou příchutí, Pšenice špalda je prastará obilovina, která nebyla šlechtěna, tudíž si zachovala mnoho důležitých a cenných látek. Obsahuje zejména hodně hořčíku a vitamínů skupiny B. Jedním z nich je i vitamín B17. Celozrnná mouka se liší od bílé tím, že je zpracováno a mleto celé vyčištěné zrno obilovin. Nejsou odstraňovány obalové vrstvy a klíček, které obsahují největší množství cenných látek (vitamíny, minerály, kvalitní tuk) a vlákniny. Současně je špalda lehce stravitelná a má mnohem nižší toxicitu pro alergické jedince. Proto ji mohou lidé s alergií na pšenici použít jako náhradu pšenice. Nesmíme ovšem zaměnit alergii na pšenici s celiakií. Špalda není bezlepková a není vhodná pro bezlepkovou dietu.
Arašídy:
Arašídy jsou zdravá potravina (pokud nemáte alergii), ale pozor! Není to ořech, i když se arašídy označují jako burské oříšky, ale jde o luštěninu. Při pravidelné konzumaci arašídů, víte předejít mnoha vážným zdravotním problémům a již existující nemoci vědí arašídy eliminovat. I přes vysoké energetické hodnotě jsou arašídy vhodnou potravinou při redukci hmotnosti…Obsahují vodu, bílkoviny, tuk, sacharidy, vlákninu, železo, vápník, draslík, sodík, hořčík, fosfor, mangan, měď, selen, zinek, omega 3, omega 6 kyseliny, kyselina listová, kyselina pantotenová, vitaminy B a E. Podporují trávení, podporují vyprazdňování, zasytí na delší dobu, normalizují hladinu cukru v krvi, zabraňují chutím na sladké a vlčím hladem, doplňují dobrý cholesterol do těla, odstraňují špatný cholesterol z cév, podporují růst svalové hmoty, prevence rakoviny, prevence kardiovaskulárních onemocnění, prevence cukrovky, prevence obezity, udržují zdravý nervový systém, zlepšují funkci mozku.
Med:
Med obsahuje minerální látky v takovém množství, které při pravidelné konzumaci medu kryjí část potřebné denní dávky, zvláště draslíku, kterého je obsaženo nejvíce. V medu je i několik desítek druhů antioxidantů, tj. látek, které kompenzují nežádoucí účinky volných radikálů, které údajně přispívají ke vzniku rakoviny. Všechny tyto uvedené i jiné skupiny látek jsou důležité pro správnou funkci organismu, tj. pro uchování zdraví. Pokud tyto látky chybí, dochází k nejrůznějším poruchám. Konzumace medu a dalších včelích produktů proto může pomoci při celé řadě nemocí, chronické únavě, alergiích, kožních problémech a mnohých dalších.
Rozinky:
Rozinky oceníte zejména jako poměrně rychlý, zdravý, netučný a snadno stravitelný zdroj energie, třeba na dlouhých výletech a delší dobu trvajících sportovních aktivitách. V rozinkách se ukrývá celá řada nutričně významných látek. Z vitamínů to jsou vitamíny řady B, vitamín A, vitamín E a malé množství vitamínu C. Z minerálních látek dominuje u žen často nedostatkové železo. Rozinky jsou stejně jako plody vinné révy významným zdrojem tzv. antioxidantů – látek, jež nás chrání před nebezpečnými volnými radikály z ovzduší i potravin (ve velkém objemu v organismu vznikají i při stresu a náročných sportovních výkonech). Volné radikály mají neblahý vliv na náš organismus, urychlují stárnutí buněk a stojí v pozadí celé řady onemocnění (včetně nádorových). Mezi nejvýznamnější „rozinkové bojovníky“ – antioxidanty patří: katechin, quercetin a také populární resveratrol.
Slunečnicová semínka:
Slunečnicová semínka obsahují 49 % tuků, z nichž se vyrábí výborný kuchyňský olej, 23 % proteinů (podobně jako maso) a jen 8 % sacharidů. Jsou jedním z nejbohatších zdrojů vitaminu E (více ho mají jen mandle) a vitaminu B1 (více je jen v pivovarských kvasnicích). Jsou velmi bohatá na hořčík, železo (7 mg/100 g, tedy stejné množství jako v čočce), vápník a fosfor. Slunečnicová semínka patří k nejvýznamnějším koncentrovaným rostlinným potravinám, které poskytují hlavně tuky, minerály a vitamin B1 a E. Přestože mají vysokou nutriční hodnotu, jsou lehce stravitelná, pokud se dobře rozžvýkají. Pravidelná konzumace slunečnicových semínek (samozřejmě nesolených) se doporučuje při řadě zdravotních problémů. Esenciální mastné kyseliny v slunečnicových semínkách (především kyselina linolová) snižují hladinu cholesterolu v krvi, a tím brání rozvoji arteriosklerózy. Vitamin E, kterého slunečnicová semínka obsahují velké množství, je silný antioxidant, jenž zabraňuje degeneraci cév. Upravuje i přilnavost krevních destiček, což snižuje riziko tvorby krevních sraženin a rozvoje infarktu myokardu.
Lněná semínka:
Z pohledu výživové hodnoty jsou lněná semínka tzv. superpotravinou. Vyznačují se vysokým obsahem vitamínů B1, B2, B3, B5, B6, vitamínu E. Dále obsahem vápníku, železa, manganu, hořčíku, fosforu, draslíku, selenu a zinku. Lněná semínka obsahují cca 30 % tuků, konkrétně omega 3 mastné kyseliny, které se vyskytují hlavně v rybím tuku, mají příznivý vliv na metabolismus tuků (snižují LDL cholesterol). Lněná semínka mají protivirové, protizánětlivé, antibakteriální a protiplísňové účinky, pomáhají při stavech jako je astma a artritida. Konzumace lněných semínek přispívá ke snižování cholesterolu v krvi, upravuje krevní tlak, stabilizuje cukr v krvi, odvádí přebytečný tuk z tkání a upravuje metabolismus, podporuje hubnutí. Lněná semínka mají lehce projímavý efekt, napomáhají plynulému pohybu střevního obsahu. Preventivně působí proti rakovině prsu a zmírňují návaly horka při menopauze. Plusem navíc je udržování mladistvé pleti.
Kokos:
V kokosu je spousta účinných látek jako voda, bílkoviny, sacharidy, tuk, železo, vápník, hořčík, fosfor, draslík, mangan, měď, zinek, sodík, omega 6 kyseliny, vitaminy B, C, kyselina listová, kyselina pantotenová. Konzumace kokosu je vhodná při odvápnění kostí, lámavosti vlasů a nehtů, osteoporóze, bolestech pohybového systému - způsobené přetěžováním nebo zvýšeným svalovým napětím.
Skořice:
Už samotná vůně zvyšuje vaši mozkovou aktivitu. V jednom výzkumu bylo zjištěné, že při konzumaci skořice a vnímání její vůně, se testovaným dobrovolníkům zlepšila paměť a pozornost při práci. Působí také preventivně proti Alzheimerově chorobě, případně zpomaluje průběh onemocnění. Je účinným bojovníkem proti širokému spektru virů, bakterií a plísní. Skořicová kůra patří mezi přírodní antibiotikum. Lze ji zařadit i mezi silné antioxidanty. Dokáže pečlivě hlídat hladinu cukru v krvi. Ve studiích bylo prokázané, že snižuje hladinu glukózy v krvi až o 30 %. Dokáže správně spouštět inzulín. Bezesporu je výborným zdrojem vápníku, vlákniny a různých druhů minerálů. Z těch nejdůležitějších je to hlavně mangan. Vápník a vláknina pomáhají z těla vylučovat nadmíru soli a škodlivin. Díky pravidelné stolici tak působí preventivně proti vzniku rakoviny tlustého střeva. Je vhodná pokud vás bude trápit plynatost, zácpa nebo průjem. Med se skořicí úspěšně léčí bolesti žaludku a chrání žaludek od vzniku žaludečních vředů. Díky pozitivním účinkům na tlusté střevo, dokáže odplavit z těla nadbytečné tuky, čímž snižuje hladinu cholesterolu. Pomáhá tak předcházet onemocnění srdce a aterosklerózy.
Hmotnost | 0.05 kg |